Олимпиакос победи Трапани с 95:90 точки в контролна среща, играна в едноименния град в Сицилия. Българската звезда Александър Везенков беше най-резултатен за гостите с 23 точки.

Гърците започнаха колебливо и до края на първата четвърт изоставаха, когато, обаче, излезе напред с 25:24 точки. Тройка на Томас Уолкъп помогна на Олимпиакос да се оттегли с аванс от пет точки на почивката, а след нея Тайлър Дорси се разигра и пирейците дръпнаха с 58:50 точки.

Еван Фурние също имаше силни изяви за Олимпиакос, но домакините нямаха намерение да се предават. Стигна се до равенство при 90:90, след което тройка на Алекс Питърс и два реализирани наказателни удара от Везенков оформиха успеха на неговия тим.

За състава на Йоргос Барцокас 13 точки отбеляза Филип Петрушев, с 12 завърши Уолкъп, а по 10 добавиха Потърс и Фурние.