В двубой от 33-ия кръг на испанското баскетболно първенство (Лига Ендеса) Барселона с Александър Везенков в редиците си загуби от Иберостар с 65:73.

Българският баскетболист остана на игрището повече от 23 минути и се отчете със 7 точки (две от игра и три от наказателния удар).

В първата част на двубоя Иберостар успя да спечели с 19:15, но във втората Везенков и съотборниците му съумяха да поизравнят играта и почивката на полувремето дойде при аванс за Барса с 1 точка - 33:32 за каталунския тим.

През второто полувреме на срещата Тенерифе спечели и двете части, а с това и с крайното 73:65.

За победителите Доорнекамп се отчете с 20 точки, 12 записа Богрис, а 11 Уайт. За Барселона с 16 точки завърши Анте Томич, Виктор Клавер добави 11,  а със 7 освен Везенков се отчете и Рийз.

В класирането Иберостар Тенерифе е на 5-ото място с 21 победи и 10 поражения, а Барса е на 6-ото със същия актив.