Българският национал Александър Везенков беше в основата за победата на своя Олимпиакос над АСВЕЛ с 94:80 като гост. Срещата беше от 32-ия кръг на Евролигата.

Успехът беше много важен за гранда от Пирея, който остава на 4-о място във временното класиране с 18 победи и 9 загуби. Френският им е едва 13-и с 8 успеха и 18 поражения.

Везенков се отличи с „дабъл-дабъл”  за 30 минути на паркета. Крилото вкара 18 точки и добави 10 борби. Към тях добави и 2 асистенции. Най-резултатен за Олимпиакос беше Тайлър Дорси с 21 точки. Още 15 точки и 9 асистенции добави Костас Слукас.

За АСВЕЛ Матю Щрацел вкара 16 точки, а Юсуфа Фал и Реймър Морган добавиха по още 12 точки.

Двубоят започна равностойно, като на полувремето гостите имаха аванс от 4 точки. В третия период отново нито един от двата тима не успя да се откъсне с по-сериозна разлика. Гърците изиграха отлична последна четвърт, в която наложиха волята си и стигнаха до поредна победа в Евролигата през този сезон.