Олимпиакос, където играе българинът Александър Везенков, загуби като гост на АЛБА Берлин със 75:90 (17:16, 13:21, 21:20, 24:33) в среща от 29-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Везенков изигра нов силен мач и завърши като най-резултатен с 19 точки, 9 борби и 1 асистенция за 32 минути на терена.

Гръцкият тим изоставаше със 7 точки на почивката при 30:37, а в последната част допусна 33 точки и не успя да се пребори за победата. Поражението беше десето за Олимпиакос, който остава на четвърто място във временното класиране.

БГНЕС
19 снимки

За домакините в Германия най-полезен беше Маодо Ло с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. АЛБА постигна 11-и успех от 27 изиграни двубоя.

Олипиакос приема Панагинайкос в гръцкото дерби на Евролигата в следващия кръг на 17 март.

В Испания Реал Мадрид надигра италианския Армани Олимпия Милано с 92:88 (25:16, 16:25, 23:23, 11:7) и вече има 21 победи от 28 мача на втора позиция в подреждането. Италианците са трети с актив 18-9. Двата състава изиграха оспорван сблъсък, но баскетболистите на Реал надделяха в слабо резултатната четвърта част.

Серхио Люл поведе домакините с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Девон Хол беше най-резултатен за Армани Олимпия Милано с 21 точки и 4 асистенции.

Цървена звезда също записа домакински успех в Сърбия след като се наложи над Макаби Тел Авив от Израел с 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17). Победата е четвърта поредна за белградския гранд, който вече е с баланс 13-15, а Макаби допусна 14-а загуба от 26 срещи в редовния сезон.

Домакините взеха аванс от 65:60 след третата част и не изпуснаха водачеството до края. Никола Калинич беше най-полезен с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции. За гостите от Тел Авив Джеймс Нънали се отчете с 24 точки, 2 борби и 4 асистенции.

Френският АСВЕЛ Вильорбан загуби като домакин на Баскония (Испания) с 69:72 (14:18, 16:15, 17:18, 22:21), което бе 18-о поражение 27 мача до момента. Баскония постигна втора поредна победа и има общо девет от 28 срещи.

Пол Лакомб реализира 16 точки, 2 борби и 4 асистенции за домакините. За Баскония със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции се отличи Алек Питърс.