Българският национал Александър Везенков изригна и изведе Олимпиакос до победа със 74:68 над Реал Мадрид в Евролигата. Везенков завърши срещата с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби като престоя на паркета малко над 30 минути, като беше най-резултатен за своя отбор.

Така той записа втория си пореден “дабъл-дабъл” във всички турнири (след 27 точки и 11 борби срещу АЕК в Гърция миналия уикенд).

Тайлър Дорси добави 12 точки за победителите, а Костас Папаниколау завърши с 9 точки. За Реал най-резултатен беше Найджъл Уилямс-Гос с 16 точки. Още 15 добави Валтер Таварес.

БГНЕС
14 снимки

Гръцкият гранд бе напът да загуби двуцифрена преднина в края на мача, тъй като мадридчани успяха да стопят разликата на само три точки при 71:68 в последната минута от двубоя. В най-важното нападение на Олимпиакос Везенков обаче пое отговорността и подсигури крайния успех на своя тим със страхотен пробив към коша, донесъл аванс от пет точки срещу 10-кратните носители на трофея от Евролигата. След това Реал не успя да скъси дефицита си заради два поредни пропуска на гиганта Валтер Таварес, а Костас Слукас оформи крайното 74:68 в полза на гърците.

По този начин Олимпиакос излиза на второ място във временното класиране с 2 победи от 2 мача. Както е известно, в първия кръг “червено-белите” разбиха Баскония със 75:50 в мач, в който Везенков отново наниза 16 точки. Реал Мадрид пък инкасира първото си поражение за новия сезон и в момента заема осмата позиция в подреждането.

За Олимпиакос това беше втора поредна победа, докато "белите" са с баланс от един успех и едно поражение.