Отборът на Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, ще играе срещу френския Монако на четвъртфиналите в Евролигата по баскетбол за мъже. Серията е до три победи от пет мача, като първите два двубоя са в Гърция.

Гръцкият гранд завърши на второ място в класирането на редовния сезон. Това стана ясно след загубата на Реал Мадрид от Байерн Мюнхен с 88:97 в мач от последния 34-и кръг в турнира.

Олимпиакос е с еднакъв актив с третия Армани Милано (Италия), по 19 успеха и 9 поражения, но имат предимство в директните двубои. Реал остана четвърти с баланс от 18-10.

Байерн преодоля пасив от 20 точки през третата част и спечели с 97:88 (17:24, 17:28, 25:23, 38:13), след като изигра изключителна последна четвърт.

Серхио Люл, Габриел Дек, Гершон Ябуселе и Фабиен Козе завършиха с по 12 точки за Реал Мадрид, който приключва редовния сезон с четири поредни загуби.

Огнен Ярамаз беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 19 точки, а ДеШоун Томас вкара 16.

Френският Монако победи Алба (Берлин) с 91:74 (26:22, 23:15, 19:17, 23:20) и завършва на седмо място с 15-13.

Дуейн Бейкън вкара 19 точки и спечели 6 борби за 23 минути за Монако, а Крист Кумадже се отличи с 15 точки и 9 борби за АЛБА.

Фенербахче (Турция) загуби у дома от Панатинайкос (Гърция) с 59:62 (20:22, 12:16, 17:6, 10:18). Въпреки успеха гръцкият гранд остава на 13-а позиция в класирането с баланс 9-19, а "фенерите" са с едно място по-нагоре в таблицата с 10 победи и 17 поражения.

Дарил Мейкън вкара победния кош секунда преди сирената.

Йоанис Папапетру беше най-резултатен за ПАО с 21 точки, а за Фенербахче Ян Весели наниза 20 точки.

Цървена звезда (Сърбия) победи шампиона от миналия сезон Анадолу Ефес (Турция) с 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23).

Домакините завършват на 11-то място в редовния сезон с 12-16, докато турският тим е с 16-12 и ще очаква резултата от срещата между Макаби Тел Авив и Фенербахче на 13 април, за да разбере дали ще запази петото си място.

Никола Калинич беше най-полезен за Цървена Звезда с 16 точки, 10 борби и 8 асистенции. Шейн Ларкин се отличи за Анадолу Ефес с 16 точки и 6 асистенции.

четвъртфинални двойки на Евролигата по баскетбол за мъже:

Барселона (Испания) - Байерн Мюнхен (Германия)

Олимпиакос (Гърция) - Монако (Франция)

Армани Милано (Италия) - Макаби Тел Авив (Израел)/Анадолу Ефес (Турция)

Реал Мадрид (Испания) - Макаби Тел Авив/Анадолу Ефес

Мачовете ще започнат на 19 април и ще продължат до 4 май. Финалната четворка ще бъде от 19 до 21 май в Белград.