Гръцкият гранд Олимпиакос направи огромна крачка към класиране за финалната четворка на Евролигата. Тимът от Пирея постигна драматична победа със 72:71 над Фенербахче като гост и поведе с 2:1 поведе в серията между двата отбора.

БГНЕС
11 снимки

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос, но големият герой беше Костас Слукас. Гардът вкара тройка секунда преди края на мача, за да донесе успеха на своя отбор.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка при резултат 35:38. Домакините започнаха много силно третата четвърт, а след нейния край имаха преднина от шест точки - 51:45. Олимпиакос отново намери ритъма си и се върна в мача, за да се стигне и до драматичните последни две минути. Тогава първо Ник Калатес вкара тройка, с която турците поведоха с 69:66. Минута и половина преди края Тарик Блек пропусна два наказателни удара, а 60 секунди преди сирената Везенков вкара тройка, за да изравни. Три секунди преди края Марко Гудурич реализира два точки за домакините, но Слукас реализира със сирената за крайното 71:72.

Костас Слукас вкара 25 точки за победителите, а Александър Везенков добави още 17 точки. За Фенербахче най-резултатен беше Тайлър Дорси с 21 точки, а Тоние Джекири добави още 15 точки.

Олимпиакос се нуждае от още една победа, за да се класира за финалната четворка на турнира в Каунас.

Мач №4 от серията е на 5 май от 20:45 часа.