Олимпиакос победи Монако с 94:88 у дома и се класира за финалната четворка на Евролигата. Това стана факт след 3:2 победи за гранда от Пирея в серията. Българският национал Александър Везенков за първи път ще играе на финалите на най-силния европейски турнир в кариерата си.

Тази вечер крилото записа срещу името си 9 точки, 7 борби и 1 асистенция за 36 минути на паркета.

БГНЕС
13 снимки

Трикратният първенец в Евролигата ще срещне миналогодишния шампион Анадолу Ефес в опит да стигне до финала. Другият полуфинал противопоставя Барселона и Реал Мадрид.

Олимпиакос и Монако изиграха зрелищен двубой, а сред зрителите беше суперзвездата от НБА Кевин Дюрант.

Гостите бяха по-добри през първото полувреме, като в даден момент от втората част имаха аванс от 11 точки. В крайна сметка "монегаските" се оттеглиха с аванс от 48:41 на полувремето. Олимпиакос изравни играта в третия период, но влезе в последната четвърт с 4 точки пасив - 66:70. Домакините изравниха след тройка и наказателен удар на Александър Везенков за 72:72, след което наложиха волята си.

Най-резултатен за победителите беше Шакийл МакКисик с 18 точки. Още 17 точки добави Томас Уолкъп, Тайлър Дорси завърши със 16, а Костас Слукас добави още 15 точки.

За Монако Майк Джеймс наниза 24 точки, а Якуба Оутара остана с 15 точки. Парис Лий добави още 14 точки.