Отборът на Галатасарай, с Дий Бост в състава си, се класира за втория етап в Шампионската лига по баскетбол след победа над ПАОК (Гърция) с 87:75 (28:22, 20:18, 28:18, 11:17) в мач от група "Е" на турнира.

Американецът с български паспорт беше сред най-добрите за успеха. Той записа 16 точки, 3 борби, 8 асистенции и 2 отнети топки за 37 минути като титуляр. От неговите съотборници Девън Ейкън-Пърсел завърши с 20 точки и 6 борби. Марвин Джоунс беше най-полезен за ПАОК с 15 точки и 8 борби.

Галатасарай си осигури първото място в групата с баланс от 4-1, след като Игокеа се справи с Нимбурк със 76:69 преди ден. На 22 декември турският тим ще гостува на Нимбурк.

Римини, където играе Борислав Младенов, спечели срещу гостуващия Сенигалия с 82:68 (23:18, 15:20, 28:19, 16:11) в мач от 11 кръг в регион C на Серия Б в Италия.

202-сантиметровият баскетболист игра три минути като резерва и записа 2 точки и 1 отнета топка. Това беше пети пореден и общо осми успех за Римини в Серия Б, като има и 2 загуби. Това му отрежда трето място в класирането на регион C.

Миралвайе, с българката Карина Константинова в състава си, загуби от Ардои с 62:71 (21:6, 4:18, 14:18, 23:29) като гост в мач от 13-ия кръг във Втора дивизия в Испания и допусна десето поражение за сезона.

Националката игра пълни 40 минути и стана най-резултатна с 19 точки. Тя добави към статистиката си 3 борби, 3 асистенции и 5 отнети топки. Миралвайе има баланс 10-3, заемайки 14-о място в класирането.