Отборът на Олимпиакос продължава да е доминатор в голямото гръцко дерби. Възпитаниците на Йоргос Барцокас записаха 13-ата си победа във всички турнири над Панатинайкос, след като тази вечер надиграха "детелините" с 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) в двубой от 32-рия кръг на Евролигата.

По този начин "червено-белите" се доближават до спечелването на редовния сезон в турнира, тъй като днес и основният им конкурент Реал Мадрид допусна загуба от Партизан. Олимпиакос остава лидер в класирането с баланс от 23-9, докато мадридчани са на Втора позиция с актив от 22-10, какъвто е и балансът на третия Барселона.

Александър Везенков имаше инструментална роля за победата на своя отбор, като за 24 минути на терена българският национал се отличи с 19 точки, 3 борби и 1 асистенция за коефициент на полезно действие от 18. При стрелбата крилото бе 5/6 от зоната за две точки, 1/4 от тройката и 6/8 от наказателната линия. Единствената му тройка в мача обаче дойде в ключов момент в последната четвърт, когато Везенков изведе тима си напред с четири точки.

Страхотен двубой за победителите пък направи резервата Тарик Блек, който се включи от резервната скамейка с 21 точки за 15 минути при 7/8 стрелба от игра. Той отбеляза 7 от последните 10 точки на гръцкия гранд, като благодарение на неговите изяви Олимпиакос удържа кръвния враг зад гърба си. Томас Уолкъп добави 11 точки за победителите.

За Панатинайкос най-резултатен беше Парис Лий с 15 точки. Дуейн Бейкън прибави 14 точки, а Артурас Гудайтис се разписа с още 12 точки.