БК Барселона победи Гран Канария с 93:77 в двубой от 26-ия кръг на Лига Ендеса. За Барса българският национал Александър Везенков се отчете с две точки като игра малко над минута.

В първата част на двубоя Барселона съумя да спечели с 21:18, а през втората Гран Канария се отчете с успех 20:16 и на почивката разликата беше точка в полза на домакините.

През второто полувреме баскетболистите на Барселона натиснаха съперника и взеха третата и четвъртата част, за да спечели в крайна сметка с 93:77.

За успеха с най-много точки се отчете Петери Копонен, реализирал 23 точки, 19 добави Анте Томич, а с 11 завърши Пау Рибас.

За домакините с 20 точки завърши Никола Радичевич, а с 10 се отчете Пабло Агилар.

В класирането и след този успех Барселона е на третото място с 18 победи и 8 поражения, а Гран Канария вече е седми с 15 победи и 11 поражения, но е в зоната на прейофите.