Барселона прекъсна серията от четири поредни загуби в Евролигата и записа едва трета победа като гост. В основата на успеха срещу Милано с 83:78 бе Александър Везенков, отличавайки се с невероятни отборни отигравания. Българинът завърши срещата с 13 точки, 5 борби и 5 асистенции.

До почивката Милано доминираше, а в етапа на срещата достигнаха солиден аванс от 15 точки - 45:30.

Невероятната серия от 16:0 на Барселона доведе до промяна на водачеството, а ключова за обрата бе играта на българина Везенков. Всичките точки в актива си той отбеляза след почивката и със завидно самочувствие изведе Барселона до силна трета четвърт, спечелена с 24:10.

В последните минути Милано направи опит да завърже мача, но опитът на баскетболистите на Барцокас не допусна испанците да изпуснат успеха в този сблъсък.

Победата е девета за Барселона, която ги изпраща на 11-о място във временното класиране, а Милано са на последно място с едва 7 успеха и 16 поражения.

По-резултатни от Везенков бяха Анте Томич с 19 точки и Петери Копонен с 16. Томич бе близо до дабъл-дабъл, завършвайки срещата и с 9 борби.

Авуду Абас бе най-добър за Милано със своите 14 точки.