Барселона постигна осмата си победа този сезон в испанското баскетболно първенство, след 75:60 като гост на Манреса.

Успехът позволи на "каталунските" баскетболисти да излязат отново на второ място, пред Реал Мадрид.

Александър Везенков се появи през второто полувреме на двубоя в "Павело Ноу Конгост", и записа 11 минути на терена.

Българският баскетболист влезе в средата на третата четвъртина, и записа един от два точни шута от тройката, една добавка, за общо пет точки. Везенков взе и две борби - една в нападение и една в защита.

Най-резултатен за Барса бе Джъстин Долман с 14 точки, плюс седем борби. Руслан Отверченко вкара 11 за Манреса.

Всеки уикенд очаквайте по два мача от програмата на Лига АСВ в ефира на Diema Extra. На 12 декември очаквайте срещите Билбао Баскет - Лаборал Куча и Реал Мадрид - Гран Канария!