Отборът на Олимпиакос (Гърция), където играе българинът Александър Везенков, загуби гостуването си на Реал в испанската столица Мадрид с 67:75 (15:10, 23:14, 13:26, 16:25) в среща от 24-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Поражението бе четвърто поредно и общо девето за гръцкия гранд, който има и 12 победи на шестото място във временното класиране. Реал Мадрид остава лидер с баланс от 19-3.

Александър Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос с 16 точки и 6 борби за близо 34 минути на терена.

Гостите изиграха по-добро първо полувреме и поведоха с 38:24 на почивката, но в началото на вторите 20 минути баскетболистите на Реал Мадрид започнаха да стопяват пасива си. Третата част приключи при 51:55 в полза на Олимпиакос, а до края испанският състав стигна до успеха.

Олимпиакос гостува на друг испански тим - Баскония в следващия кръг утре, 4 февруари.

В друга среща от 24-ия кръг руският ЦСКА Москва загуби у дома от Анадолу Ефес (Турция) с 97:99 (16:23, 25:21, 23:13, 22:29, 11:13) след продължение. ЦСКА е пети в подреждането с актив 13-9, а с 11-ата си победа от 22 мача Анадолу Ефес заема осмото място.

Даниел Хакет реализира 31 точки за домакините, а за Анадолу Ефес Шейн Ларкин бе най-полезен с 26 точки, 5 борби и 9 асистенции.

Отборът на АЛБА Берлин (Германия) победи УНИКС Казан (Русия) като домакин с 81:53 (16:11, 20:15, 20:9, 25:18), постигайки седми успех от 22 двубоя от началото на сезона. АЛБА е 15-и във временното класиране, а УНИКС, който допусна десета загуба от 22 мача, остава в топ 8 на седмата позиция.

Маодо Ло вкара 16 точки за победата на германския тим, а Лоренцо Браун завърши с 12 за гостите.