Българинът Александър Везенков и неговият гръцки тим Олимпиакос победиха АЛБА Берлин с 86:76 (18:21, 21:17, 22:21, 25:17) като домакини в мач от десетия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе седми за състава от Пирея, докато АЛБА допусна седмо поражение.

Везенков отново бе най-резултатен за Олимпиакос и допринесе с 24 точки, 6 борби, 2 асистенции, 4 откраднати топки и коефициент на ефективност 34 за 33 минути на терена. Българският национал стартира силно двубоя отбелязвайки 9 от първите 11 точки за домакините и до края имаше ключова роля за победата.

Двата състава изиграха равностоен мач като на почивката авансът на Олимпиакос бе само точка – 39:38, а след третата част резултатът бе 61:59. В заключителните 10 минути обаче гръцкият гранд овладя инициативата се откъсна с 10 точки.

Костас Папаниколау се включи 19 точки, 9 борби и 3 асистенции за домакините, а Костас Слукас добави 12 точки, 4 борби и 11 асистенции.

По 12 точки за гостите от Германия реализираха Маодо Ло и Джалийн Смит.

За Олимпиакос предстои гостуване на Промитеас Патра в неделя, 27 ноември в гръцкото първенство, а следващият мач на Александър Везенков и съотборниците му в Евролигата е на 1 декември срещу настоящия шампион Анадолу Ефес в Турция.