Отборът на Олимпиакос допусна поражение от Монако (Франция) със 72:92 (22:19, 9:29, 20:23, 21:21) като гост в среща от 31-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Загубата бе девета за гръцкия гранд от 26 изиграни мача. Олимпиакос заема трето място във временното класиране, а Монако, който постигна втори пореден и общо 12-и успех от 25 двубоя, е на осма позиция. От подреждането официално бяха извадени руските отбори.

Александър Везенков завърши с 18 точки , 2 борби и 2 асистенции за 33 минути на терена. Мустафа Фал също реализира 18 точки и овладя 6 борби за гостите от Атина.

Баскетболистите на Олимпиакос спечелиха първата четвърт с 22:19, но кошмарна втора част, в която тимът вкара само 9 точки, усложни сериозно задачата на гостите. Разликата достигна 19 точки три минути преди почивката, а в края на първото полувреме домакините водеха с 48:31. Ситуацията не се промени особено в третата четвърт, стрелбата на гостите от далечна дистанция не вървеше и преди последните 10 минути Олимпиакос изоставаше с 51:71.

Най-полезен за успеха на Монако беше Майк Джеймс с 25 точки, 3 борби и 4 асистенции. В следващия кръг на Евролигата Олимпиакос гостува на АСВЕЛ във Франция на 25 март.

Съставът на АСВЕЛ пък постигна успех като гост на Жалгирис в Литва сът 72:68 (15:17, 18:15, 16:15, 23:21) в друг мач от 31-ия кръг. След осмата си победа от 25 среща тимът от Лион заема 13-ото място в подреждането в Евролигата, а Жалгирис е последен, 15-и с актив 7-19.

Ели Окобо беше най-резултатен за гостите с 21 точки, 4 борби и 5 асистенции, а за Жалгирис Едгарас Улановас реализира 15 точки и 5 асистенции.

Испанският Баскония победи като домакин Фенербахче (Турция) със 77:62 (20:19, 12:21, 22:13, 23:9) и се намира на десета позиция с 11 успеха и 15 поражения, докато Фенербахче е 11-ти с 9 успеха от 23 срещи.

Уейд Болдуин отбеляза 24 точки, 6 борби и 6 асистенции за Баскония, а Ян Весели завърши с 15 точки, 9 борби и 2 асистенции.