Българският талант Йордан Минчев записа минути във втори мач в най-силния европейски клубен турнир по баскетбол - Евролигата.

Минчев се появи на терена в домакинската победа на Фенербахче над Цървена звезда, с 87:72.

18-годишният Минчев бе на игрището 9 минути, като записа две борби на сметката си, но не успя да реализира единствения си шут от средно разстояние в края на една от атаките.

Екпе Удо бе най-резултатен за победата с 15 точки, а за Звезда 14 вкара Марко Симонович.

ЦСКА Москва записа поредната си победа в Евролигата, със 79:64 като гост на Армани Милано. Въпреки отсъствието на големите си звезди Милош Теодосич, който ще е аут за неопределено време заради преумора, и Нандо Де Коло, с контузия в бедрото, ЦСКА нямаше грижи.

Аарън Джексън и Димитри Кулагин нанизаха по 14 точки за победата. Мирослав Радулица вкара 11 за Милано.

В Мадрид, 17-годишният Лука Дончич избухна в края, за да спаси Реал и да донесе победа с 96:91 над Жалгирис.

Дончич вкара две тройки и два наказателни удара, и наниза 8 от последните 10 точки за Реал в срещата.

Това бе и най-добрият мач в турнира до момента за словенския вундеркинд, който финишира със 17 точки.

Реал бе без Серхио Люл, а Дончич финишира като топреализатор. Кевин Пангос вкара 19 за литовския Жалгирис.