Българският баскетболист Димитър Ангелов изигра добър мач за своя Олимпия Лариса, но въпреки това съвсем очаквано тимът загуби от Панатинайкос с 55:74 като гост в първи мач от първия кръг на плейофите в Гърция.

Ангелов реализира 11 точки и овладя седем борби, но пропусна твърде много изстрели, които можеха да направят поражението малко по-почетно. Крилото успя да реализира едва два от осемте си опита за кош от игра, но за сметка на това не изпусна нито един от шестте си наказателни удара. Българинът остана на терена 26 минути срещу шампионите.

Разликата в крайния резултат набъбна едва в последната четвърт, като през останалата част от срещата беше около десет точки.

Най-резултатен за Панатинайкос бе Василис Спанулис с 13 точки, а по 11 добавиха Майк Батист и Андрия Зизис. Всички 12 баскетболисти на „зелените” се отчетоха в коша на Лариса в този двубой.

Освен Ангелов, за гостите 13 точки вкара Кори Белсър, заедно с 10 борби, а Майкъл Кинг добави 10 точки.

Останалите резултати: Олимпиакос – АЕК 92:62; Арис – Маруси 61:72; Паниониос – Панелиниос 83:70.

Вторите мачове са утре, а евентуалните трети – на 8 май.