Българският баскетболен шампион Лукойл Академик загуби от турския Газиантеп с 67:82 (11:26, 21:18, 13:18, 22:20) точки в приятелски мач, който се игра в зала "Универсиада" в столицата.

Гостите, в чийто състав този сезон играе българинът Деян Иванов поведоха убедително още през първата част и до края доминираха.

Най-голямата разлика за Газиантеп беше 24 точки в 34-ата минута при резултат 75:51.

След това "студентите" направиха серия от 9:0 и малко намалиха пасива си, но не успяха да направят нещо повече.

За Лукойл Академик най-резултатен беше Филип Виденов с 12 точки, а по 10 точки добавиха американците Дани Гибсън и Стив Зак.

За турския тим Деян Иванов изигра силен мач и се отличи с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции за 24 минути.

Тимът на Лукойл Академик се готви за участието си във втория квалификационен кръг на Шампионската лига на ФИБА Европа, като мачовете са в началото на октомври. /БТА