Шампионът Работнички (Скопие) победи като гост Вардар със 107:89 (32:19, 27:28, 30:15, 18:27) в среща от десетия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Македония.

Българският национал Чавдар Костов изигра силен мач за победителите. Той завърши с 21 точки, 2 борби и 3 асистенции за 26:20 минути като титуляр.

Работнички е на второ място в класирането с осем победи, една загуба и мач по-малко. Лидер е Блокотехна с баланс 9-1.

Българинът Йордан Минчев отбеляза 14 точки за тима на Истанбул ББ, който загуби като гост от Тюрк Телеком с 84:89 (11:23, 28:17, 22:22, 23:27) в среща от 11-ия кръг на баскетболното първенство на Турция.

Минчев добави 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 21:11 минути игра.

Истанбул ББ е на предпоследно място в класирането с две победи, осем поражения и мач по-малко, а Фенербахче е начело с десет поредни победи от началото на сезона.

Пиаченца, с българина Николай Вангелов, отстъпи при гостуването си на Монтегранаро със 70:76 (25:16, 18:25, 11:15, 16:20) в среща от 12-ия кръг в Серия А2 на баскетболния шампионат на Италия.

Българският национал игра 9 минути като резерва и завърши с 1 борба и 1 асистенция, но не успя да се разпише.

След този двубой Пиаченца е на 15-о място в класирането с четири победи и осем загуби.

Нижни Новгород нанесе първа загуба за сезона на руския Химки и във ВТБ Лигата по баскетбол за мъже. Тимът спечели като гост с 93:80 (25:24, 19:16, 24:25, 25:15).

Американецът с български паспорт Дий Бост изигра силен мач за Химки и беше най-резултатен с 20 точки. Той добави 6 асистенции, 2 борби и 1 отнета топка за 33:16 минути.

Химки е на второ място с 9 победи и 1 загуба, а лидер е ЦСКА Москва с девет победи и мач по-малко. /БТА