Националката Екатерина Димитрова и нейният Макаби Рамат Хен взеха важна победа като гост на Макаби Ашдот с 80:75 точки в петия кръг на местното първенство. Успехът изкачи тима на българката на третото място във временното класиране с 3 победи и 2 поражения. Катето остана на терена 11 минути и записа 1 борби. Домакините контролираха двубоя почти през цялото време и дори водеха с 3 точки по-малко от минута преди края, но Рамат Хен буквално изтръгна триумфа като гост. На почивката Ашдот имаше преднина от 7 точки, но Макаби Рамат Хен бе по-успешен в последните минути и взе последната четвъртина с 29:17 точки. Над всички бе американката Едуина Браун от Рамат Хен, която игра без смяна 40 минути и завърши с 22 точки и 8 борби.

„Баскетболът може да е жестока игра”, написа един от най-популярните сайтове за баскетбол в Израел: „Две грешки направиха разликата между успеха и загубата у дома за Ашдот. Рамат Хен знаеше как да вземе това, което съперникът им даде и за 55 секунди не само стопи 3 точки, но и натрупа 5 аванс.”

„Ние спечелихме”, каза треньорът Адан Инбар на въпроса дали Рамат Хен е играл добре: „Имаше моменти, когато играхме много умно, но не направихме добър мач. Най-важното е, чу победихме. Точно за това бяхме дошли.”

„Много сме щастливи, но все още имаме много работа”, пък сподели американката Браун.

Макаби Рамат Хен с Катя Димитрова в състава приема Електра Рамат Ашарон в следващия кръг в Израел на 4-ти ноември.