Българката Екатерина Димитрова изигра нов силен мач при победата на своя Макаби Рамат Хен над Макаби Тел Кабир с 92:68 точки в осминафиналите за Купата на Израел. Отличното взаимодействие в защита на Катето и Шири Шарон даде резултат и осигури класирането на Рамат Хен за четвъртфиналите в надпреварата.

Националката Димитрова бе титуляр и завърши с 12 точки за успеха на израелския си клуб. Българката неутрализира аса на домакините Шоун Готман и това бе в основата на победата, въпреки по-слабата втора част.

Осминафиналите и четвъртфиналите в турнира за Купата на Израел при жените се играят в два мача, а полуфиналите и финалът са в един двубой.

Макаби Рамат Хен пък почива в 7-я кръг на вътрешното първенство, а в 8-я посреща Елизур Холон на 19-ти ноември. Рамат Хен на Катя Димитрова е 4-ти във временното класиране с 3 победи и 3 загуби.