20-годишната ни баскетболистка Екатерина Димитрова направи повторен дебют в Италия за новия си клуб Монтигарда. В мач от 12-я кръг на най-силното женско клубно първенство Катето и съотборничките й гостуваха на Италмока Поцуоли, където пък играе сръбкинята с български паспорст Таня Чиров, съобщи bulgarianbasket.com.

В слабо резултатен двубой Италмока Поцуоли спечели със 60:49, а Димитрова игра 18 минути и отбеляза първите си точки за отбора на Монтигарда. Чиров завърши с 13 точки и 12 борби и бе една от най-добрите за Поцуоли. Решаващи за загубата на Монтигарда се оказаха втората и последната четвърт, в които те успяха да вкарат едва по 7 точки.

Монтигарда е вторият италиански тим, в който играе Димитрова. Преди да подпише в изрелския Макаби Рамат Хен, баскетболистката носеше екипа на Тера Сарда Алгеро.