Българският национал Калоян Иванов изигра добър мач за своя испански тим ВивеМенорка, но не успя да го спаси от поражение като гост на Кахасол със 69:74. Срещата от 15-я кръг на лига АСВ остави Менорка на незавидната 13-та позиция във временното класиране. Още по-неприятно бе, че загубата дойде от последния в подреждането отбор от Севиля.

Калоян Иванов все пак е най-добрия борец на кръга, след изиграните срещи от него до момента, като успя да овладее 18 борби – 11 в защита и 7 в нападение. Варненецът остана на паркета 29 минути и добави към актива си 11 точки с добър процент след пет от седем точки изстрела. Така българското крило завърши с най-добър коефициент в мача.

Фатална за гостите от Менорка се оказа първата четвърт, която завърши при 25:11 в полза на Кахасол. След това Калоян и компания заиграха много по-добре, успяха да стопят голяма част от изоставането си, но пропуските в началото бяха фатални за крайния изход.

Пуух Джетър бе най-резултатен за ВивеМенорка с 20 точки, а Тайрон Елис реализира най-много за победата на Кахасол – 21.