Пред 5315 зрители ВивеМенорка на Калоян Иванов спечели срещу Валядолид на Васко Евтимов със 101-93 в испанската АСВ.

Калоян, който бе спряган от някои испански медии, че се разделя с клуба, игра почти 8 минути и вкара 5 точки, всичките от наказателната линия. Освен това той добави 3 борби и 1 асистенция.

Евтимов пък завърши с 4 точки и 5 овладени топки за 14 минути и половина.

През седмицата се заговори, че единият брат близнак ще освободи мястото си за Терел Касъл, който има босненски паспорт. Решението засега бе отложено за понеделник, а дотогава Калоян е част от тима на Менорка.

Неделната среща бе изпъстрена с уникални обрати и непрекъсната гонитба в резултата. След първата четвърт домакините от ВивеМенорка водеха с 29-18, а след третата губеха с 59-65. В последната част те вкараха цели 42 точки, което им донесе победата в крайна сметка. Това бе техният седми успех в 19 изиграни срещи. Валядолид има 9 победи до този момент.

Марио Стоич бе най-резултатен за домакините с 22 точки, а за гостите Джозеф Гомис отбеляза 25.