Отборът на Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, се класира за финала на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж".
Домакините на финалната четворка на надпреварата победиха Енергия (Румъния) с 83:63 (17:22, 22:9, 19:18, 25:14) точки пред близо 7 хиляди зрители във втория полуфинал от турнира.

Румънските баскетболисти поведоха с 27:17 във втората част, но до почивката домакините направиха обрат - 39:31.

Играчите на Трабзонспор доминираха през второто полувреме, а в последните 10 минути преднината им достигна 24 точки при 83:59. Българинът Калоян Иванов се отчете с 6 точки, 9 борби и 1 асистенция за 25 минути като резерва.

За победителите най-резултатен беше Дуайт Харди с 26 точки. За Енергия се отличи американецът Джордън Уотъсн с 15 точки и 4 асистенции.

На финала в неделя от 19:00 часа Трабзонспор ще играе с френския тим Нантер, който в другия полуфинал се наложи над Скайлайнерс Франкфурт (Германия) с 84:79 (27:18, 18:19, 19:24, 20:18) точки./БТА