Националът Калоян Иванов и неговият испански тим Кахасол Севиля се класираха на финала в турнира Еврокъп след успех на полуфиналите срещу домакина на Финалната четворка Бенетон Тревизо. Кахасол победи 75:63 точки, а Калоян Иванов продължава да пише история за българския клубен баскетбол с участието си на толкова високо ниво във втория по сила европейски клубен баскетболен турнир.

Българинът игра малко повече от 14 минути и завърши с 4 точки и 4 борби за успеха на своя тим. В състава на победителите от Испания е и американецът с български паспорт Ър Калоуей, който пък остана с 1 точка за 9 минути на терена. Кахасол дръпна със 7 точки на почивката при резултат 40:33, а преди последната четврът водеше на Бенетон с 56:50 точки. Кахасол Селиля с близнака Иванов в състава ще се изправи срещу УНИКС Казан от 21.45 часа довечера в Тревизо.