Националът Деян Иванов изигра силен мач за своя тим КК Сплит в 11-я кръг на Адриатическата лига, но хърватите претърпяха загуба като гост на босненския Широки със 77:79 точки.

Единият от близнаците Иванови бе титуляр и остана на терена 37 минути. Деян бе най-резултатен за Сплит с 15 точки и добави 2 борби в актива си.

Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха с 27:22 точки след края на първата четвъртина. Сплит опита да се върне в срещата и стопи 4 от 5-те си точки пасив. Така на почивката двата тима се оттеглиха при резултат - 41:40 в полза на Широки. Мачът бе равностоен и през второто полувреме, но домакините измъкнаха успеха с крехка преднина – 79:77 точки.

След поражението хърватският КК Сплит е 9-и във временното класиране в Адриатическата лига, а в следващия кръг гостува на Войводина в Нови Сад на 1-ви декември.