Илиан Евтимов спечели Купата на Франция със своя Елан Шалон. Българинът и отборът му детронираха миналогодишния носител Гравлин след победа с резултат 73-66 във финалния мач. Срещата бе и повторение на миналогодишния финал, в който Гравлин се наложи със 79-71.

Мачът започна много добре за Елан Шалон, който успя да се откъсне със 7 точки напред след първата четвърт. Тимът успя да запази малка преднина до почивката след равностойна втора четвърт, а след подновяването на играта Шалон увеличи разликата още малко, за да я направи 10 точки. Въпреки че Гравлин я намали до края, Евтимов и компания взеха Купата.

Българинът игра 32 минути и допринесе с 12 точки и 3 борби за победата на тима си. За съперника пък по 13 точки нанизаха Яник Боколо и Юби Джонсън.