Отборът на Триест, с Христо Захариев в състава си, загуби като гост на Реканати с 67:71 (10:22, 24:11, 14:21, 19:17) в мач от петия кръг в Серия А2. Българинът завърши с 8 точки, 5 борби и 1 асистенция за 26 минути като титуляр. Триест има актив от 2 победи и 3 загуби и заема седма позиция в подреждането.

Воденият от старши треньора Георги Младенов тим на Римини постигна победа над гостуващия Пистоя с 91:82 в шестия кръг на италианската Серия В. Отборът има три успеха и три загуби и заема девето място във временното класиране. Трьомсо, където играе Кирил Райков, постигна победа над Барум с 82:72 (20:22, 17:12, 25:13, 20:25) в двубой от петия кръг на шампионата в Норвегия. Българинът се отчете с 31 точки, 7 борби, 6 асистенции и 2 откраднати топки за 33 минути като титуляр.

Трьомсо е лидер в класирането с пет поредни успеха. Орвиедо, с Христина Иванова, загуби като гост от Парма с 56:79 (20:16, 15:20, 9:26, 12:17) в среща от петия кръг на италианското женско първенство. Иванова започна в стартовата петица и завърши с 9 точки и 7 борби за 36 минути.

Орвиедо е на девето място в класирането с 2 победи и 3 поражения. В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, отстъпи като гост от Ирпино с 51:76 (10:25, 15:16, 9:13, 17:22) в мач от четвъртия кръг. Българката записа 15 точки, 11 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка за 35 минути. Витербо е с две победи и две загуби и заема осмо място във временното класиране./БТА