Отборът на Стал Остров, с българина Христо Николов в състава си, победи гостуващия Кутно със 79:75 (26:20,16:24,15:12, 22:19) точки в двубой от последния 32-ия кръг редовния сезон на мъжкото баскетболно първенство на Полша.

Николов се завърна в състава след контузия. Той игра 23:32 минути като титуляр и завърши с 16 точки, 2 борби,21 асистенции и 1 отнета топка.

В крайното класиране Стал Остров е на 13-о място с 12 победи и 20 загуби. Тимът не успя да се класира за плейофите.

Динамо (Букурещ) загуби като домакин от Стяуа с 63:84 (11:19, 13:28, 16:22, 23:15) точки в третия мач от четвъртфиналните плейофи на румънското първенство. Стяуа води в серията с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртият двубой е на 26 април.

Българинът Павел Маринов, който е капитан на Динамо, се отличи с 2 точки, 2 борби и 4 асистенции за 27:37 минути като титуляр./БТА