Българският национал Христо Николов игра 20 минути като титуляр за тима на Унион Олимпия Любляна (Словения), който загуби като гост на Игокеа (Босна и Херцеговина) със 77:83
(16:23, 27:17, 17:22, 17:21) точки в среща от 21-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол.

Николов се отчете с 5 точки, 4 борби и 1 отнета топка.

Олимпия има 11 победи и 10 загуби и заема пето място в класирането. Лидер е Цървена звезда с 20 победи и мач по-малко.

Отборът на Елан Шалон пък победи шампиона Лимож с 81:72 точки в мач от 20-я кръг на баскетболното първенство на Франция.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 31 минути като резерва за Шалон и завърши със 17 точки, 6 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

Елан Шалон е на 11-о място в подреждането с десет успеха и десет поражения. /БТА