Българинът Александър Везенков и неговият Олимпиакос постигнаха победа над Панатинайкос с 68:62 (15:13, 19:21, 18:16, 16:12) като гости в голямото дерби на гръцкото баскетболно първенство. Това бе 12-и пореден успех за Олимпиакос в шампионата и общо 18-и, с който тимът изпревари Панатинайкос във временното класиране.

Александър Везенков изигра много добър мач и бе най-полезен за успеха на Олимпиакос. Националът завърши с 13 точки, 15 борби и 2 асистенции за 35 минути на терена.

С 18 точки за победата над Панатинайкос допринесе Шакил МакКисик, а Костас Слукас се отчете с 12 точки, 2 борби и 7 асистенции.

За Панатинайкос Неманя Недович отбеляза 18 точки. Двата състава изиграха оспорван сблъсък, като по-малко от 7 минути преди края домакините водеха с 57:56, но Олимпиакос измъкна победата.

В следващия си мач от гръцкия шампионат Везенков и съотборниците му приемат тима на Лариса на 16 април.