Втора поредна победа в четвъртфиналните плейофи на полското първенство записа отборът на Проком, където играе българския национал Филип Виденов. Проком отново надигра Кошалин у дома - този път със 106:82 точки.

Виденов бе титуляр, игра 28 минути и завърши с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Третият мач от серията е във вторник и при успех Проком ще се класира за полуфиналите.

Загуба в гръцкото първенство допусна Кавала с Чавдар Костов в състава си. Кавала отстъпи като гост на Икарос с 67:75 точки, а Костов игра 7 минути и записа 5 точки, 1 борба и 1 "открадната" топка. Три кръга преди края на редовния сезон Кавала е на 7-мо

място в класирането с 11 победи и 12 загуби.

Елан Шалон с Илиян Евтимов загуби от Гравлин като гост с 65:73 точки в поредния кръг от френското първенство. Евтимов игра 33 минути и се отличи с 8 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Брат му - Васил Евтимов също загуби, след като Париж Льовалоа бе надигран от Лимож като гост с 89:66 точки.

Евтимов бе в игра 16 минути и завърши с 10 точки и 5 борби.6 кръга преди края на редовния сезон Елан Шалон е на 4-та позиция с 16 победи и 8 загуби, а Париж Льовалоа е на 14-то място с 8 победи и 16 поражения.

Шарлевил и Екатерина Димитрова постигнаха успех в предпоследния кръг на редовния сезон във френското първенство. Шарлевил победи Кале като домакин със 73:66.

Димитрова игра 24 минути и завърши със 7 точки, 2 асистенции и 1 борба.

Шарлевил дели 9-11 място с 10 победи и 15 загуби, а в последния кръг ще играе с Ланд, предава bgbasket.com.