Отборът на Елан Шалон загуби с 66:68 точки от Льо Ман като гост в мач от 30-ия кръг на шампионата на Франция по баскетбол за мъже. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 21 минути като резерва за Шалон и завърши с 3 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Елан Шалон е на 12-о място в подреждането с 14 успеха и 16 поражения. Лидер е Страсбург с 25-4 и мач по-малко. Българският национал Христо Николов игра близо 28 минути за тима на Олимпия Любляна, който загуби от Рогашка с 90:96 точки като гост в среща от първенството на Словения.

Николов се отчете с 14 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Олимпия има шест победи и три поражения и заема втора позиция във временното класиране преди плейофите./БТА