Българската баскетболистка Евелина Гунева направи страхотен първи мач във финалната серия от женското баскетболно първенство на Хърватия. Тя реализира 27 точки за своя Шибеник Джоли срещу Госпич за успеха с 91:66.

Шибеник доминираше напълно от самото начало на двубоя и след сравнително равностойна част, бързо натрупа преднина от над 20 точки във втората, завършила 28:5. На полувремето двата тима се оттеглиха при 52:29, като всичко бе решено още в тези първи две четвъртини.

Гунева, заедно със съотборничките си Йелавич и Иванкович не можеха да бъдат спрени и вкарваха кош след кош. В последната част гостите опитаха да покажат, че могат да играят баскетбол, но Шибеник в този момент остана компактен и продължи да доминира.

Освен Ева Гунева, за домакините Йелавич завърши с дежурните си 21 точки и 10 асистенции, докато Иванкович добави 13.
Следващият мач е в неделя, като домакин е Госпич, а евентуалният трети мач – отново в Шибеник на 7 май.