Младежкият национал на България Емил Стоилов записа първите си точки в испанската Лига Ендеса при победата на Естудиантес с 95:89 над Билбао.

19-годишният център се появи в игра в края на втората четвърт. Той престоя на паркета 52 секунди, в които реализира единствената си стрелба за две точки. Най-резултатен за победителите от Естудиантес в мача бе бившият играч на Далас Маверикс и шампион в НБА за сезон 2010/11 Хосе Хуан "Джей Джей" Бареа..

В последните месеци 213-сантиметровият Стоилов е постоянна част от мъжкия отбор на Естудиантес, но все още получава твърде ограничено време за игра в състава на мадридчани. С победата над Билбао Естудиантес се изкачи на 16-о място в класирането на испанския елит, като има 6 победи и 16 загуби и е точно пред отбора на Билбао. Лидер в класирането е Реал Мадрид с 22 победи и 1 загуба, пред Барселона с 20 победи и 3 поражения и шампиона Баскония с баланс 19-5.