Отборът на Гюсинг за втора поредна година завоюва шампионската титла в мъжкото баскетболно първенство на Австрия. Тимът, в който играят българите Чавдар Костов и Александър Янев, надделя над гостуващия Цептер Виена със 73:66 (13:21, 16:14, 21:9, 23:22) и спечели серията с 3:1 победи.

Домакините решиха двубоя след силна игра в третата четвърт, в която отбелязаха 21 точки срещу само 9 за съперника. Костов беше титуляр и за 23:50 минути се отличи с 8 точки и 7 борби. Янев завърши с 2 точки и 2 борби за 22:05 минути като резерва.

Бившият играч на Лукойл Академик Кристофър Дън реализира 30 точки за победителите. За Цептер американецът с български паспорт Андре Оуенс записа 12 точки, 7 борби и 1 асистенция.

Гюсинг постигна дубъл този сезон за пръв път в историята си, след като триумфира и с Купата на Австрия, а родните баскетболисти записаха страхотни мачове и заслужено се окичиха с трофеите./БТА