Испанският втородивизионен отбор Арабери, където играе Мартин Дурчев, започна с успех новия сезон в първенството на Испания.

Арабери победи гостуващия Тау Кастейо с 87:76 (21:24, 23:15, 19:20, 24:17) точки в мач от първия кръг в лига LEB Gold.

Дурчев започна като титуляр и реализира 5 точки за 10:29 минути.

Унгарският Сегед загуби от Вашаш със 75:85 (33:19, 16:23, 14:27, 12:16) точки в приятелски мач.

Българският национал Иван Лилов изигра добър мач за Сегед и завърши с 22 точки и 6 борби.

Воденият от българския треньор Георги Младенов отбор на Аркадия загуби от Хелиос Сънс с 56:72 (26:34) в среща от група "Б" на "Алпе Адрия Къп".

В женското баскетболно първенство на Германия Марбург с Диана Войнова загуби като гост от Хановер с 69:84 (35:46) точки в среща от втория кръг. 28-годишната Войнова завърши с 12 точки и 6 борби за 27 минути като титуляр.

Отборът на Шоле допусна втора поредна загуба в мъжкото баскетболно първенство на Франция, след като отстъпи пред гостуващия Шалон-Реймс със 72:80 (40:31) в мач от втория кръг.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра като титуляр и се отличи с 16 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 30 минути.
Шоле заема 13-то място във временното класиране.

Полският тим Стал Остров, с българина Христо Николов в състава си, победи Полфарма Кутно с 85:81 (23:16, 29:16, 15:22, 18:27) точки в мач от приятелски турнир в Полша.
Българинът се представи на ниво и завърши със 17 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка.

На финала на турнира по-късно днес Стал Остров ще играе срещу Туров.

Калоян Иванов и Тофаш допуснаха загуба в последната си контрола от предсезонната подготовка в Турция. Тофаш отстъпи пред Беледиеспор с 84:91 (44;45) точки.