Българският национал Калоян Иванов и неговият нов отбор Манреса постигнаха победа с 80:77 при гостуването си на Лагун Аро в Сан Себастиан. Двубоят бе много завързан и интересен, и Манреса удържа успеха в последните секунди.

Четири минути преди края домакините изоставаха с цели 11 точки, но бързо ги смъкнаха до три и имаха шанс да обърнат развоя на срещата. Това все пак не се случи и гостите съумяха да запазят крехката си преднина до финалната сирена.

Калоян Иванов бе титуляр за Манреса, и остана на терена 28 минути. Крилото завърши с девет точки и четири борби, и бе сред най-полезните в състава. Четирима негови съотборници реализираха по 14 точки, а най-резултатен бе Барбур от Лагун Аро с 20.

След този първи кръг Манреса е на шесто място в Лига АСВ, лидер е Каха Лаборал, който до миналата година носеше името Тау Керамика.

В следващия кръг Манреса е домакин на Уникаха, а мачът е на 14 октомври.