Българският баскетболист Филип Виденов и неговият отбор Солсоника Риети постигнаха победа с 85:67 над Легеа Скафати в среща от деветия кръг на втората врътка в италианския елит. Успехът бързо качи Риети сред първите осем, където тимът трябва да се задържи, ако иска да участва в плейофите.

Виденов игра 25 минути, след като се появи като резерва. Той изигра чудесни минути през втората четвърт, когато натрупа повече от половината от точковия си актив. Гардът реализира три коша само за три минути, като доведе резултата до 49:27, като полувремето приключи при 50:28.

Филип получи доверие и започна в стартовите пет и след почивката, но след четири минути бе заменен от титуляра Патрисио Прато. Наставникът Лино Лардо отново се обърна към Виденов в последната четвърт. Тогава българинът замени плеймейкъра Морис Финли и завърши срещата на паркета.

Виденов завърши с 14 точки (2 тройки) и три борби. Прато бе най-полезен с 21 точки, а Финли добави 17. За гостите Маркъс Хатен реализира 29 точки.

Това бе 13-та победа за Солсоника Риети, но следващия кръг задачата на Виденов и съотборниците му ще е доста по-тежка – домакинство на Лотоматика Рома. До края на редовния сезон в Италия остават още осем кръга.