Националът Димитър Ангелов и съотборниците му от Олимпия Лариса взеха ценна победа над Арис Солун като гост с 58:48 точки в гръцкото баскетболно първенство, съобщи bulgarianbasket.com.

Срещу бившия си отбор българинът престоя на терена общо 22 минути, но нямаше особено успешен ден и завърши с две точки, плюс пет борби.

След първата част срещата се развиваше според очакванията, като Арис водеше 15:12, но във втората четвъртина гостите успяха да обърнат резултата и да поведат на почивката с 26:24 точки. Последва равностойна трета част, която завърши при 36:36, а последните 10 минути бяха кошмарни за играчите на Арис.

Джеремая Мaси и Брейси Райт от домакините играха на ниво и вкараха съответно 18 и 15 точки, но не получиха почти никаква подкрепа от съотборниците си.

За сметка на това за гостите от Олимпия Лариса най-резултатни бяха Майкъл Кинг с 11 и Мариос Батис с 10 точки.