Макаби Рамат Хен с Екатерина Димитрова спечели последната си контролна среща преди началото на първенството в женската първа дивизия на Израел. Като гост на силния отбор на Апоел Тел Авив те победиха със 68-56.

В състава им личат имената на звездите от WNBA Вики Хол и Чанди Джоунс, както и още няколко чужденки.

Димитрова игра 30 минути и завърши с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции и бе в основата на успеха на своя тим, съобщава bulgarianbasket.com.

Най-резултатни в отбора й бяха американките Каша Тери с 18 и Едуина Браун със 17 точки.

След няколко сезона в Италия, Димитрова премина в израелския тим през това лято.В четвъртък е първият кръг от първенството на страната като Макаби Рамат Хен е домакин на Раанана. Шампионата е доста силен, няколко отбора ще се борят за титлата като между тях е и отборът на Димитрова.