Баскетболният национал Деян Иванов и неговият КК Сплит претърпяха поражение при гостуването си на друг хърватски тим КК Задар със 70:91 точки в петия кръг на Адриатическата лига.

Домакините започнаха по-добре двубоя и дръпнаха с 27:19 след първата четвъртина. Сплит губеше със 7 точки на почивката и не успя да отвърне подобаващо и на финалния натиск на Задар в последната четвъртина, която загуби с 15:27 точки.
Българинът отново бе титуляр за тима от Сплит и за 18 минути реализира 7 точки и овладя 1 борба. С най-много завърши Тони Акинс с 14 точки.

КК Сплит заема шеста позиция след петия кръг на Адриатическата лига с 3 победи и 2 поражения, а в следващия кръг на 20 октомври приема сръбския Хемофарм.