Отборът на Естудиантес, с Деян Иванов в състава си, победи като гост Кахасол с 82:71 (21:21, 22:18, 15:14, 24:18) точки в среща от 29-ия кръг на испанското първенство по баскетбол за мъже. За българина това бе първи мач след 16-и март, когато се контузи при загубата с 84:87 точки от Лаборал Куча.

205-сантиметровият варненец се възстановяваше от счупен палец на лявата ръка. Деян Иванов игра 9 минути като резерва и записа 4 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Отборът на Естудиантес е на 15-о място в класирането с 10 победи и 19 загуби.

По Ортез, с българина Христо Николов, загуби като гост на Шалон със 72:79 точки в мач от 29-ия кръг на първенството на Франция.

Николов игра 20 минути като резерва и беше втори по резултатност с 12 точки, а освен това записа 1 асистенция и 1 отнета топка. За Шалон българинът с френски паспорт Илиян Евтимов беше титуляр и за 14 минути се отличи със 7 точки.

По-Ортез е на 11-о място в класирането с 14 победи и 15 загуби, Шалон е на шеста позиция със 17 успеха и 12 поражения, а лидер е Страсбург с 19-9 и мач по-малко./БТА