Българинът Деян Иванов бе най-полезен за своя хърватски КК Сплит при победата като гост над Будучност със 77:72 точки в деветия кръг на Адриатическата лига.

Иванов завърши с 8 точки и впечатляващите 14 борби за 28 минути, написа bulgarianbasket.com. Най-много за Сплит отбеляза американското крило Марлон Гарнет с 24 точки, а за Будучност Владислав Драгойлович вкара 29 точки.

Хърватите играха страхотно през първото полувреме, когато разбиха тотално защитата на домакините и поведоха на полувремето с 49:30 точки. След почивката домакините се събудиха, но бе прекалено късно за пълен обрат.

Това бе четвърта победа на Сплит от девет изиграни мача, а благодарение на този успех хърватите делят 8-10 място във временното класиране на Лигата заедно с Будучност и Войводина Нови Сад. Следващата събота Деян Иванов и КК Сплит приемат изненадата на Евролигата до този момент – Юнион Олимпия.