Отборът на Торино, с българина Деян Иванов в състава си, загуби от гостуващия Капо Д'Орландо с 69:71 (18:19, 18:21, 15:13, 18:18) точки в среща от осмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия. Иванов игра 30 минути като титуляр и се отличи с 5 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Торино заема предпоследното 15-о място с класирането с две победи и шест загуби.

В испанското първенство Барселона допусна първо поражение за сезона. След шест поредни успеха каталунците отстъпиха като гости на Лаборал Куча със 79:87 (12:17, 20:12, 20:23, 21:21,6:14) точки след продължение. Българинът Александър Везенков не беше в групата на Барселона за мача. Вицешампионите са на второ място в класирането с шест победи и едно поражение. Лидер е Валенсия със седем успеха.

Елан Шалон, където играе Илиан Евтимов, победи гостуващия Страсбург с 88:76 (13:16, 28:26, 16:15, 31:19) точки в среща от деветия кръг на първенството на Франция. Българинът с френски паспорт беше избран за МВП на мача, след като завърши с 20 точки,8 борби 1 асистенция за 24 минути като резерва. Шалон заема осмо място в подреждането с пет победи и четири загуби Динамо (Букурещ) загуби като домакин от Орадя със 75:93 (16:24, 20:24, 15:14, 22:11, 2:20) точки след продължение в среща от деветия кръг на шампионата на Румъния. Българинът Павел Маринов игра 26 минути като титуляр за Динамо и завърши с 18 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Динамо е на трето място в класирането с 5 победи и 4 загуби. Oтборът на Триест, с Христо Захариев в състава си, загуби като гост на Тревизо с 55:69 (16:13, 20:15, 9:26, 10:15) точки в мач от деветия кръг в Серия А2 по баскетбол за мъже. Българинът завърши с 18 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 30:45 минути като титуляр. Триест има актив от 4 победи и 5 загуби и заема осма позиция в подреждането. В друг мач от кръга Киети, без Иван Лилов, отстъпи при гостуването си на Равена с 62:68 точки./БТА