Българинът Йордан Минчев взе участие в контролата на своя Фенербахме срещу Петрохими Бандар. Фенербахче победи с 89:68 точки в Истанбул, а Минчев завърши с 8 точки, 4 борби и 4 асистенции в актива си.

Европейският клубен шампион поведе с 24:19 точки след първата част, а на почивката водеше с 42:37 точки. През второто полувреме Фенербахче нямаше проблеми да удържи аванса си.

Данчо Минчев и съотборниците му остават в Истанбул до 20-и септември, а после тимът пътува за Хърватия.

Йордан Минчев

източник: bgbasket.com

Минчев се присъедини към клуба си веднага след края на ангажиментите си с мъжкия национален тим на България, за да започне подготовка за новия сезон.

18-годишният баскетболист изгледа някои от срещите от Европейското първенство по баскетбол, включително мача между Сърбия и Италия от четвъртфиналите на шампионата.

След победата на Сърбия Йордан Минчев и съотборникът му ДжеймсНънали поздравиха Богдан Богданович и Луиджи Датоме.

В град Задар отборът ще участва в предсезонен турнир. Там към състава ще се присъединят Луиджи Датоме, Костас Слукас, Николо Мели и Марко Гудурич.

Боби Диксън и Никола Калинич ще останат в Истанбул, за да продължат възстановяването си.