Отборът на Черно море (Варна) постигна шеста победа в първенството, след като се наложи трудно като домакин над Ямбол със 74:72 (13:17, 28:23, 20:16, 13:16) точки. Гостите започнаха отлично мача и успяха набързо да поведат с 5 точки при 9:4. От своя страна домакините допускаха много грешки, а стрелбата им бе безобразно слаба. В края на първата четвърт баскетболистите на Ямбол имаха аванс от 4 точки - 17:13.

Втората част бе изключително оспорвана. Домакините успяха да изравнят резултата за по-малко от минута от началото на втората четвърт при 17:17. Двата отбора сменяха често водачеството в резултата, но след три изравнявания на полувремето Черно море имаше аванс от една точка при 41:40.

През третата част, след две изравнявания, домакините успяха да увеличат постепенно аванса си, като той достигна 10 точки при 61:51. В самия край на частта гостите свалиха пасива си до 5 точки при 61:56. През тази част отлични прояви за Черно море имаше американеца Майкъл Ърл, отбелязал 14 точки.

Домакините започнаха отлично последната част и пет минути преди края й водеха с 10 точки. Последваха груби грешки на играчите на Евроинс Черно море и три минути преди края гостите изоставаха само с точка при 69:68. Играчите на домакините обаче успяха да задържат аванса си и спечелиха двубоя.

Най-резултатен за домакините бе Макинтош, който реализира 23 точки.

Ямбол бе без американеца Скот О'Галахър, който постигна споразумение с клуба за прекратяване на ангажиментите му към отбора.