Отборът на Кавала, където играе Чавдар Костов, загуби като домакин от лидера Панатинайкос със 76:82 (18:18, 22:19, 12:20, 24:25) точки в двубой от 24-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже.

Българинът изигра добър мач и се отличи с 16 точки и 6 борби за 26:06 минути като резерва. Кавала е на последно място в класирането с 5 победи и 19 поражения от началото на сезона, а начело е Панатинайкос с баланс 23-1.

Отборът на Херне победи гостуващия Хале с 87:65 (23:14, 20:19, 24:18, 20:14) в първи мач от четвъртфиналните плейофи на женския шампионат на Германия. Вторият двубой е на 1 април.

И в двата отбора има български баскетболистки. За победителките Радостина Славова-Нанева не се появи в игра. Емилия Янчева беше резерва за Хале и записа 2 точки, 3 борби и 1 асистенция за 21:38 минути./БТА